Yüksek riskli maç ilan edildi

UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda temsilcimiz Fenerbahçe'nin deplasmanda karşılaşacağı Sevilla maçı yüksek riskli ilan edildi.

Yüksek riskli maç ilan edildi
OLUŞTURULMA TARİHİ 07.03.2023 14:34
SON GÜNCELLEME 07.03.2023 14:34
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

UEFA Avrupa Liginde Sevilla - Fenerbahçe karşılaşması yüksek riskli ilan edildi.

Milliyet'in haberine göre; Sevilla ile Fenerbahçe arasında oynanacak UEFA Avrupa Ligi karşılaşması, İspanya'da yüksek riskli maç ilan edildi.

 

Sporda Şiddet, Irkçılık, Yabancı Düşmanlığı ve Hoşgörüsüzlüğe Karşı Devlet Komisyonu, Sanchez Pizjuan Stadı'ndaki mücadeleyi bu kategoriye aldı.
 

Atlı polisler ve polis köpekleri
 

Güvenlik güçleri ile önleme ve acil durum hizmetlerinin, her şeyin sorunsuz işlemesini sağlamak için 500'den fazla personelin yer alacağı bir sistem kurmayı planladığı İspanya'da yayınlanan haberlerde bildirildi.

 

Buna göre Ulusal Polis olağan konuşlanmalarıyla hareket edecek, Müdahale Birimleri, Önleme ve Reaksiyon Birimleri, bu birimlerin motosiklet alt grubu, İl Enformasyon Tugayı yetkilileri, İl Özel Güvenlik Birimi ekibi, atlı polisler ve polis köpeklerinden oluşan harekat grupları da hazır bulunacak.
 

İtfaiye-ambulans hazır bulunacak
 

Ambulansların yanı sıra çok sayıda doktor, hemşire ve acil tıp teknisyeni ile birlikte yerel polis, itfaiye ve sivil savunma ekipleri de görevlendirilecek.
 

UEFA kurallarına göre stadyum içinde ve dışında meydana gelen her türlü olaydan ev sahibi kulübün sorumlu olması nedeniyle, Sevilla kulübü ve yerel idarecilerin işi sıkı tuttuğu belirtildi.
 

Üç binden fazla Fenerbahçeli taraftar bekleniyor
 

İspanyol ekibinin bir önceki turda karşılaştığı PSV'nin deplasmandaki maçta yetkililer tarafından taraftarlarına uygulanan orantısız güç nedeniyle şikayetçi olduğu da vurgulanırken, üç binden fazla sarı-lacivertli taraftarın karşılaşmaya gelmesi bekleniyor

YORUMLAR