TÜRK FUTBOLU DEĞİŞECEK

Servet Yardımcı açıklamalarda bulundu

TÜRK FUTBOLU DEĞİŞECEK
OLUŞTURULMA TARİHİ 10.06.2024 11:31
SON GÜNCELLEME 10.06.2024 11:31
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

TFF Başkan Adayı Servet Yardımcı birçok konuda açıklamalarda bulundu. Seçilmeleri halinde nasıl bir yönetim haritası çizeceklerinin detaylarını paylaştı. İşte o sözler…

GÜLER YÜZLÜ OLACAĞIZ

"18 Temmuz'dan itibaren yepyeni bir anlayışla, tüm paydaşlar ile ortak hareket ederek ilerleyeceğiz. Sakin, güler yüzlü bir tavırla sorunları ele alacağız. Ben UEFA'daki görevime başlarken futbola katkı sağlamak için yola çıkmıştım. İstanbul'u finaller şehri yapma hedefim vardı. Türkiye, UEFA'nın en güvenilir limanı haline gelmiştir. İstanbul, UEFA için çok önemli bir şehir. 2026 UEFA Avrupa Ligi ve 2027 Konferans Ligi finallerini ülkemize kazandırdık.

YANLIŞLAR BİTECEK

"Edindiğim bilgi ve tecrübeyi şimdi TFF başkanı olarak ülkeme kazandırmak istiyorum. Futbolda güven ortamı tamamen yok oldu. Oyun ne kadar adil ve gerçekse, futbolun topluma verdiği keyif o kadar yüksek olur. Türk futbolunda alınan kararlar, adil oyun kavramına ters düşmektedir. Rekabet yerine husumet eden futbol iklimi artık son bulmalıdır. Türk futbolunda değişmesi gereken yönetim değil, zihniyettir. Futbolumuzu bu noktaya getiren yanlış ne varsa, tümünü değiştireceğiz."

BÜYÜK ÜZÜNTÜ YAŞADIM

"Bana her zaman Türk futbolu hakkında sorular gelir. Son 2 yıldır bana Avrupa'da Türk futbolu ile ilgili öyle sorular geldi ki... Ne diyeceğimi bilemedim. Gelen her soruda bir futbol adamı olarak büyük üzüntü yaşadım. Futbolda elbet sorunlar olur, asıl marifet sorunların çözümü noktasında gösterilen irade ve beceridir. Benim başında olduğum kurullar, sorunları çözecek bir anlayışa sahip. FIFA ve UEFA'da nasıl çözüyorsak öyle çözeceğiz."

 

YORUMLAR