TÜRK FUTBOLU ÇAĞ ATLAYACAK

TFF Başkan Adayı Erdal Alkış: 2 milyar dolarlık fon hazır

TÜRK FUTBOLU ÇAĞ ATLAYACAK
OLUŞTURULMA TARİHİ 20.05.2024 15:31
SON GÜNCELLEME 20.05.2024 15:31
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Türkiye Futbol Federasyonu seçimine doğru gidilirken başkan adaylarından Erdal Alkış bir basın toplantısı düzenledi. Projelerini anlattı. İşte Alkış’ın öne çıkan sözleri…

BORÇTAN KURTARACAĞIZ

Ülkemizdeki futbol takımlarını borçtan kurtaracak finansman projemiz var. Bu kapsamda 2 milyar dolarlık finansman için gerekli ön anlaşmaları sağlamış bulunuyoruz, fon hazır bekliyor. Ayrıca yayın gelirlerini de artıracak projelerimiz var. Bu doğrultuda mevcuttaki yayın gelirini de artıracağız ve bu gelirler futbol kulüplerimize akacak.lar ile ülkemizde mevcut büyük kulüplerimizin yanında bizim de Barcelona’mız, Manchester’ımız, Real Madrid’imiz vs. çıkacak ve şampiyonluklar kovalayacaklardır.

HAKEMLERE YATIRIM YAPILACAK

Türk futbolunda hakemlerin önemini çok iyi biliyoruz. Son yıllarda futboldan daha fazla hakemler konuşulur oldu. Biz, hakemlerimizin gelişimi için de projeler hazırladık. Hem bireysel, hem de profesyonel açıdan onlara katkı sağlayacak programlar hazırlayacağız. Ayrıca VAR sisteminde de değişiklikler yapmayı planlıyoruz. Örneğin VAR odasında (sistemini kurmak kaydıyla) eski futbolculara da yer vermeyi de düşünüyoruz.

FUTBOL ADALET OLURSA GÜZEL

Futbol Adalet Olursa Güzel mottomuzla birlikte tüm ekibimiz, Türkiye’de futbolun her noktada sağlıklı bir sürdürülebilirliği olması için çok çalıştık ve projeler hazırladık. Bu doğrultuda Türk futbolunun geleceği için önemli adımlar atmak amacıyla sizlerle bir araya geldik. Türk futbolunun potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak ve uluslararası alanda başarıları artırmak için resmen yola çıkmış bulunuyoruz. Türkiye'nin zengin futbol tarihine ve yetenekli sporcularına güvenerek, futbolun her alanında daha ileri gitmesi için birlikte çalışacağız.

YORUMLAR