Tottenham, NFL'le olan iş birliğini yeniledi

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Tottenham, NFL'le olan iş birliğini 2029-30 sezonunun sonuna kadar uzattı.

Tottenham, NFL'le olan iş birliğini yeniledi
OLUŞTURULMA TARİHİ 15.09.2023 11:25
SON GÜNCELLEME 15.09.2023 11:25
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Tottenham, NFL'in Avrupa'daki maçlarına ev sahipliği yapmaya devam edecek. Kulüp, Tottenham Hotspur Stadyumu'nun 2029-30 sezonunun sonuna kadar NFL takviminde yer alacağını duyurdu.

 

Tottenham tarafından yapılan resmi açıklamada, Birleşik Krallık'ın NFL için bir ev olduğunu belirterek, yeni kontratlarıyla her yıl en az iki NFL maçına ev sahipliği yapmayı taahhüt ettiklerini açıkladılar.

 

Bu anlaşma, Tottenham'ın NFL ile olan işbirliğini güçlendirmeye yönelik bir adım olarak dikkat çekiyor. İki taraf arasındaki önceki anlaşma, 2018 yılında imzalanmıştı ve bu mevcut kontrat 2028'de sona ermesi planlanıyordu.

Tottenham Hotspur Stadyumu, NFL maçlarına ev sahipliği yapma konusunda 2019'dan bu yana önemli bir rol oynuyor. Premier Lig ekibi şu ana kadar 2 NFL maçına ev sahipliği yapmıştı.

 

Bu yıl, Tottenham'ın stadyumu, Buffalo Bills ile Jacksonville Jaguars ve Tennessee Titans ile Baltimore Ravens arasındaki karşılaşmalara ev sahipliği yapacak. Bu maçlar, futbol ve Amerikan futbolu tutkunları için heyecan verici bir etkinlik olacak ve Londra'daki spor sahnesine renk katacak. Tottenham Hotspur Stadyumu'nun NFL maçlarına ev sahipliği yapma geleneksel rolü, İngiltere'deki Amerikan futbolu hayranlarının büyük beklentilerini karşılıyor.

YORUMLAR