TFF'den hakemlere zam

Türkiye Futbol Federasyonu, hakemlerin maç başı ücretlerinde yüzde 50'lik bir zam yaptı.

TFF'den hakemlere zam
OLUŞTURULMA TARİHİ 12.09.2023 10:54
SON GÜNCELLEME 12.09.2023 10:54
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Türkiye Futbol Federasyonu, hakemlerin maç başı ücretlerinde önemli bir ayarlamaya gitmeye karar verdi. Yapılan bu son değişiklikle birlikte hakemlerin ücretlerine yüzde 50'lik bir artış uygulanmış oldu.

 

Akşam Gazetesi'nin aktardığı habere göre, bu zam sonrası Süper Lig'de görev yapan bir orta hakemin maç başı ücreti 20 bin liradan 30 bin liraya yükseltildi. Aynı şekilde, VAR hakemi olarak görev yapan hakemlerin maç başı ücreti de 15 bin lira olarak belirlendi. AVAR (yardımcı VAR) hakemlerinin ücretleri de 7 bin 500 lira oldu.

 

Süper Lig'de görev yapan yardımcı hakemler de bu zamdan nasibini aldı. Hakemlerin maç başı ücretleri yüzde 50 artırılarak 8 bin 800 liradan 13 bin 200 liraya yükseltildi. Aynı ligde dördüncü hakem olarak sahaya çıkan bir hakem ise 9 bin lira kazanacak.

 

Türkiye'nin ikinci ligi olan 1. Lig'de görev yapan hakemler de bu ücret artışından yararlanacaklar. Ayrıca, gözlemcilerin maç başı ücretlerine de benzer bir oranda zam yapıldığı belirtiliyor.

 

Bu ücret artışıyla birlikte Türkiye'de futbol hakemlerinin maddi koşulları iyileştirilmiş oldu ve bu değişikliğin hakemlerin motivasyonunu artırması ve daha yüksek performans sergilemeleri bekleniyor.

YORUMLAR