Tevez neden ingilizce öğrenmediğini açıkladı

Arjantin futbolunun unutulmaz ismi, uzun yıllar geçirdiği İngiltere ile kültürel bir problemi olduğunu açıkladı.

Tevez neden ingilizce öğrenmediğini açıkladı
OLUŞTURULMA TARİHİ 16.05.2023 12:18
SON GÜNCELLEME 16.05.2023 12:18
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Premier Lig’de Manchester United, Manchester City ve West Ham United formaları giyen Arjantinli efsane futbolcu Carlos Tevez, Ada’da geçirdiği süre boyunca neden İngilizce öğrenmediğini açıkladı.

 

İngiltere ile kültürel bir problemi olduğunu dile getiren Tevez hiçbir zaman İngilizce öğrenmek istemediğini ve bu kararından ötürü herhangi bir pişmanlık duymadığını belirtti.


“İngilizlerle kültürel problemlerim vardı ve bu nedenle İngilizce öğrenmek istemedim. Bunun yerine onların İspanyolca öğrenmesini isterdim. Geçmişte River Plate forması giyen bir amcam vardı. River Plate’in yedek takımında oynuyordu ve tam da A takım kadrosuyla ilk maçına çıkacakken Falkland Savaşı’na çağrıldı. Savaştan sonra birçok acı çekti ve döndüğünde alkolik oldu. Bu durum beni çocukken çok etkilemişti çünkü onunla çok yakındık”

 

2021’de altyapısından yetiştiği Boca Juniors formasıyla futbol hayatını noktalayan Tevez bir sene sonra ülkesinin Rosario Central takımında teknik direktörlüğe başlamıştı.

 

Bu takımda geçen beş ayın ardından görevinden ayrılan Tevez’in teknik direktörlük kariyerine devam edip etmeyeceği ise bilinmiyor. Tevez Avrupa’da bir dönem Juventus forması da giymişti.

YORUMLAR