"Suudi Arabistan Ligi'ni kazanmak kolay değil"

Neymar henüz Al Hilal formasıyla ilk maçına çıkmasa bile ligin rekabet seviyesinden etkilendiğini söyledi.

"Suudi Arabistan Ligi'ni kazanmak kolay değil"
OLUŞTURULMA TARİHİ 08.09.2023 15:50
SON GÜNCELLEME 08.09.2023 15:50
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Neymar, Jorge Jesus'un yönettiği Suudi Arabistan takımı Al Hilal'e transferi sonrası henüz yeni takımıyla bir maça çıkmamış olmasına rağmen Brezilya Milli Takımı'na çağrılması hakkında konuştu. Suudi Arabistan'daki futbol kalitesinin hızla yükseldiğini ve ligin rekabet seviyesinin uzun yıllar boyunca top koşturduğu Ligue 1'in önünde olduğunu savundu.

 

Neymar, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema ve Sadio Mane gibi önemli futbolcuların yer aldığı Suudi Arabistan'a transfer olan bir diğer önemli isim. Neymar, Suudi Arabistan'da birçok yetenekli futbolcunun bulunduğunu ve ligin rekabetçi bir seviyeye ulaştığını söyledi. Suudi Arabistan futboluna yönelik eleştirilere katılmadığını dile getiren Neymar, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

 

Neymar, "Sizi temin ederim ki oradaki futbol da aynı. Top yuvarlak, gol var.

Suudi liginin oraya transfer olan oyuncular nedeniyle Fransa’dan daha kaliteli olup olmadığını bilmiyorum. Antrenman temposu çok yoğun, kazanma arzusu çok büyük. Al-Hilal ile şampiyonluklar kazanmak istiyorum. İnsanlar ligin tanınmadığını ve takımların zayıf olduğunu söylüyor. Fransa’ya gittiğimde de herkes bunu söylemişti ama en çok acı çektiğim yer orasıydı. Suudi Arabistan şampiyonluğunu kazanmak kolay olmayacak çünkü güçlenen başka takımlar var, tanınmış oyuncular var ve eminim ki çok ilginç bir lig olacak ve bunu göreceksiniz" şeklinde konuştu.

YORUMLAR