Sahte kimlikli futbolcu ligden uzaklaştırıldı

MLS, CF Montreal takımında forma giyen Matko Miljevic'in lige zarar verecek davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı.

Sahte kimlikli futbolcu ligden uzaklaştırıldı
OLUŞTURULMA TARİHİ 19.09.2023 12:55
SON GÜNCELLEME 19.09.2023 12:55
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

CF Montreal'in orta sahası olan Matko Miljevic, MLS (Major League Soccer) tarafından lige geçici olarak uzaklaştırıldı. Bu karar, geçtiğimiz hafta Kanada medyasında yer alan çarpıcı iddiaların ardından geldi. 22 yaşındaki futbolcunun, sahte bir kimlikle amatör bir ligde mücadele ettiği ve bir maç sonrasında rakip bir oyuncuya saldırdığı iddia ediliyor.

MLS tarafından yapılan resmi açıklamada, Miljevic'in davranışlarının lige zarar verdiği ve sözleşme kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle oyuncunun sözleşmesinin feshedildiği belirtildi. Bu olayın ardından futbolcunun geleceği belirsizliğini koruyor.

Matko Miljevic, Arjantin ekibi Argentinos'un altyapısında kariyerine başladıktan sonra 2021/22 sezonunda Montreal'e transfer olmuştu. Genç futbolcu, Montreal formasıyla kariyerinde toplam 60 maçta yer aldı, bu maçlarda 4 gol attı ve 4 asist yapma başarısı gösterdi.

MLS, bu tür olaylara karşı sıfır tolerans politikası izleyerek, futbolcuların ve kulüplerin sözleşme kurallarına ve etik değerlere uymalarını sağlamaya devam ediyor. Bu nedenle Matko Miljevic'in lige geçici olarak uzaklaştırılması, ligin kurallarına ve dürüst rekabete olan bağlılığını vurgulamak adına önemli bir adım olarak görülüyor.

YORUMLAR