"O pozisyonda bilerek VAR'a çağırmadım"

Eski Premier Lig hakemi Mike Dean, Chelsea ve Tottenham arasındaki maçta hakem Anthony Taylor'ı bilerek VAR'a çağırmadığını açıkladı.

"O pozisyonda bilerek VAR'a çağırmadım"
OLUŞTURULMA TARİHİ 25.08.2023 12:47
SON GÜNCELLEME 25.08.2023 12:47
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

İngiliz hakem Mike Dean, bir podcast yayınında, geçtiğimiz sezon Premier Lig'de Chelsea ile Tottenham arasında oynanan maça ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu. O maçta VAR hakemi olarak görev yapan Dean, maç sırasında bir pozisyonda hakem Anthony Taylor'ı bilerek VAR'a çağırmadığını itiraf etti.

 

Dean, Tottenham'ın kullandığı köşe vuruşunda Cristian Romero'nun Chelsea futbolcusu Marc Cucurella'nın saçını çektiği pozisyonu gördüğünü ancak Taylor'ı uyarmadığını ifade etti. Pozisyonun hakem Taylor tarafından gözden kaçırıldığını düşündüğü an, VAR hakemi olarak pozisyonu incelememesi ve Taylor'ı uyarı yapmaması oldukça büyük bir tartışmaya yol açtı.

 

Mike Dean, bu konuda açıklamasında, "Chelsea-Tottenham maçında o pozisyonu kaçırmam benim için gerçekten çok kötü bir durumdu. Tekrar şansım olsa Anthony'yi VAR'a çağırdım. Çok kötü bir maç geçiriyordu. Maç bittikten sonra ona da bu durumu söyledim. Onu VAR'a çağırmadım çünkü hem benim arkadaşım hem de hakemdi ve daha fazla acı çekmesini istemedim. Ertesi hafta bana görev verilmeyeceğini biliyordum." şeklinde konuştu.

 

Bu olay, maç yönetimi ve VAR sisteminin güvenilirliği konularında tartışmaları yeniden gündeme getirdi.

YORUMLAR