NBA'den Harden'a ceza geldi

NBA yönetimini James Harden'a 100 bin dolar para cezası verdi.

NBA'den Harden'a ceza geldi
OLUŞTURULMA TARİHİ 23.08.2023 12:13
SON GÜNCELLEME 23.08.2023 12:13
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) yönetimi, Philadelphia 76ers Başkanı Daryl Morey görevde olduğu sürece takımda oynamak istemediğini açıklayan James Harden'a 100 bin dolar para cezası verdi.

 

NBA'in resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, cezanın sebebi, Harden'ın sözleşmesi kapsamındaki hizmetleri yerine getirmeme tehdidi olduğu ve başka bir takıma takas edilmediği sürece takımda oynamayacağını ifade ettiği yorumları. James Harden, 14 Ağustos'ta Çin'de katıldığı bir tanıtım etkinlikte "Daryl Morey bir yalancı. Onun parçası olduğu bir kulüpte asla oynamayacağım." şeklinde açıklama yapmıştı. NBA, yaptığı inceleme sonucunda, bu demecin Harden'ın, takas talebiyle ilgili beklentisinin yerine getirilmeyeceği düşüncesine işaret ettiğini tespit etti.

 

Harden'ın, 26 Ağustos'ta 34 yaşına gireceği ve Los Angeles Clippers'a gitmeyi istediği, ancak takım yöneticisi Morey'nin takas sözünü yerine getirmediği yönündeki iddialar daha önce basında yer almıştı.

2018 yılında normal sezonun en değerli oyuncusu ödülünü kazanan Harden, 10 kez All-Star seçilmiş, 3 kez sayı kralı ve 2 kez asist kralı olmuştur.

YORUMLAR