Messi'nin transferini "Messi Müzesi" sağlayacak

Barcelona, efsane 10 numarası Lionel Messi'yi yeniden takıma kazandırmak için yeni yollar arıyor.

Messi'nin transferini "Messi Müzesi" sağlayacak
OLUŞTURULMA TARİHİ 26.04.2023 17:09
SON GÜNCELLEME 26.04.2023 17:09
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Lionel Messi, yaklaşan yaz transfer döneminin belki de en çok konuşulan ismi. Arjantinli süperstarın Paris Saint-Germain ile sözleşmesinin bitmesine sadece birkaç ay kaldı. PSG'nin onu takımda tutmak istediği bildirilirken, Messi'nin Barcelona'ya geri dönüşü giderek daha olası görünüyor. Bununla birlikte, yıldız futbolcuyu transfer etmek için yarışan birkaç seçkin Avrupa kulübü var. Messi'nin ilk tercihinin Barça olduğu konuşuluyor ancak Katalan devinin içinde bulunduğu ekonomik durum bu transferin önünde bir engel oluşturuyor.

 

La Liga Başkanı Javier Tebas'ın, Messi'nin dönüşünü sağlamak için bir "fizibilite planı" beklediği bildirildi. Bu haberin ardından İspanyol basınından AS, bu fonun elde edilebileceği bir yol açıkladı. Barça'nın ünlü akademisi La Masia'nın, Camp Nou'nun yanında bulunan eski merkezinin Messi müzesine dönüştürme planının olduğu bildirildi. Barcelona'nın, telekomünikasyon şirketi 'Telefónica' ile bu projeyi gerçeğe dönüştürmek için görüşmelere çoktan başladığı bildiriliyor.

 

Akıllardaki fikir, bu müzeye binlerce turisti çekmek ve böylece transferi finanse edebilmek için devamlı bir gelir sağlamak. Bu rakamlar Tebas'ın yakın zamanda belirlediği sınırlar içinde kalırsa, La Liga Başkanı büyük olasılıkla transferi onaylayacaktır.

YORUMLAR