Messi'nin giydiği bişte teklif geldi

Arjantinli yıldızın giydiği bişte değer biçildi ve sosyal medyadan teklif yapıldı.

Messi'nin giydiği bişte teklif geldi
OLUŞTURULMA TARİHİ 25.12.2022 12:33
SON GÜNCELLEME 25.12.2022 12:33
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası finalinde Arjantin normal süresi ve uzatmaları 3-3 biten mücadelenin penaltı atışları sonucunda Fransa'yı mağlup ederek şampiyon oldu. Arjantin'in süperstarı Lionel Messi, koleksiyonunda eksik olan tek ve en önemli parçayı da bu finalle birlikte tamamlamış oldu.

 

TÖREN OLAY OLDU

 

Finalin ardından gerçekleştirilen Dünya Kupası töreni günlerce konuşuldu. Final öncesi takım kaptanı Lionel Messi'ye bir kıyafet giydirildi.

 

Süperstara giydirilen bu kıyafet bişt olarak adlandırılıyor. Körfez ülkelerinde meşhur olan bu kıyafet gri, beyaz, bej, kahverengi ve siyah renklerde olabiliyor ve yüksek statülü kişiler tarafından giyiliyor.

 

Arap ülkelerinde bişt giymek, özel günlere mahsustur ve saygı göstergesi olarak kabul edilir.

 

TERZİDEN AÇIKLAMA

 

Arjantin Milli Takım kaptanı Messi ve Fransa Milli Takım kaptan Lloris için iki tane özel bişt yaptırıldı. Bu biştleri yapan Katarlı terzi Muhammed Abdullah Al-Salem, şunları söyledi; "İlk başta bizden Dünya Kupası için bişt yapmamız istendi. Kimin için yaptığımızı bilmiyorduk.

 

Messi'nin giydiği biştin bizim mağazamızdan çıkmış olmasına şaşırdık. Bu bişt için yetkililerin ilk tercihinin bizim mağazamız olduğunu öğrendiğimde gurur duydum."

 

MESSI'YE BİŞT TEKLİFİ

 

Lionel Messi'ye giydiği bişt ile ilgili Ummanlı Avukat Almed Al Barwani'den sürpriz bir teklif geldi. Al Barwani, kendisine ait Twitter hesabından yaptığı açıklamada; "Umman Sultanlığı adına, Katar 2022 Dünya Kupası'nı kazandığınız için sizi tebrik ediyorum.Şövalyelik ve bilgeliğin sembolü olan bişte karşılık sana bir milyon Dolar teklif ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR