Marsilya kaptanı Rongier: "Onlardan Gay Pride'ına çıkmalarını istemiyoruz."

Valentin Rongier, homofobi karşıtı eylemlere destek vermeyen isimleri eleştirdi.

Marsilya kaptanı Rongier: "Onlardan Gay Pride'ına çıkmalarını istemiyoruz."
OLUŞTURULMA TARİHİ 19.05.2023 14:35
SON GÜNCELLEME 19.05.2023 14:35
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Geçtiğimiz hafta birkaç oyuncu ve menajer, homofobi karşıtı eylemlere destek vermeyeceğini açıkladıktan sonra futbol dünyasında tartışmalar başlamıştı.

 

Ligue1'in 35. haftasısında, 17 Mayıs'taki Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi ile Mücadele Günü öncesindeki kampanyasının bir parçası olarak, oyuncular formalarında gökkuşağı renkli numaralarla sahaya çıkarken, kaptanlar ve menajerler gökkuşağı pazıbentleriyle sahaya çıktılar.

 

Çoğu oyuncu ve menajer kampanyayı benimsemiş olsa da, birkaç olumsuz tepki vardı. Brest teknik direktörü Eric Roy, zamanlamayı " felaket " olarak nitelendirdi. 

 

Rongier, kampanyaların amacının oyunculara daha net bir şekilde anlatılması gerektiğini belirtiyor:

 

Marsilya kaptanı Valentin Rongrier'in açıklaması şöyle: "Bu oyuncuların kafasında neler dönüyor, aldıkları eğitim, kafalarına neler konmuş bilmiyorum. Gökkuşağı tişörtünü giydiğiniz zaman Gay Pride'a katılmış olmuyorsunuz. Sadece homofobi ile savaşamamız gerekiyor çünkü, adaletsizlikler var. Eşcinsel oldukları için saldırıya uğrayan veya öldürülen insanların olduğunu ve 2023 yılında bu tür durumların olmaması gerektiğini söylemek için giyiyorsunuz."

 

"Oyunculardan geçit töreni istemiyoruz."

 

“Tartışmalara yol açmadan konuşmak çok zor. Bu konuda fikrimi söyleyemezdim. Ama bizim soyunma odamızda hiç tartışma olmadı. LGBT topluluğuna adanmış bir hafta olduğunu biliyoruz. Oyunculardan onları desteklemek için sokaklarda geçit töreni yapmalarını istemiyoruz. Sadece bir forma…”

YORUMLAR