İspanya Milli Takım Teknik Direktörü De la Fuente özür diledi

Luis de la Fuente, görevden alınan İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales'i konuşması sırasında alkışlamasından dolayı kamuoyundan özür diledi.

İspanya Milli Takım Teknik Direktörü De la Fuente özür diledi
OLUŞTURULMA TARİHİ 01.09.2023 16:22
SON GÜNCELLEME 01.09.2023 16:22
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

İspanya Milli Takım Teknik Direktörü Luis de la Fuente, İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) Başkanı Luis Rubiales'in görevden alınmasının ardından yaptığı alkışlama nedeniyle kamuoyundan özür diledi.

 

 

2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde Gürcistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi ile oynanacak maçlar için aday kadroyu açıkladığı basın toplantısında, De la Fuente, Rubiales'in istifasını vermeyi reddettiği ve eleştirilere karşı çıktığı olağanüstü genel kurul toplantısında yaptığı alkışlama hakkında soruları yanıtladı.

İspanyol teknik direktör, "Çok ciddi eleştirilere maruz kaldım ve bunların tamamı haklıydı. Yine de istifa etmemem ama özür dilemem gerektiğini düşünüyorum. İnsani bir hata yaptım ve bu hatanın sorumluluğunu üstleniyorum. Eşitlik ve saygı konularında duyarlıyım. Herkesin, özellikle benim gibi, eşitlik konusunda daha fazla çaba göstermesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

 

De la Fuente, "Hiçbir zaman o günkü kadar stres yaşamadım" diyerek, "Oradayken protokol gereği başkanın istifa edeceğini düşündük, ancak beklenmedik bir durumla karşılaştık. Olayları kabullenmek kolay olmadı. Kendi üzerimde baskı hissettim. Yaptıklarımı savunmuyorum, başkalarının hissettiği şeyleri bilemiyorum, ama ben o an bunalmıştım. Duygusal olarak nasıl başa çıkacağımı bilmiyordum. Televizyonda gördüğümde kendimi tanıyamadım" şeklinde devam etti.

 

FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nın finalinde RFEF Başkanı Rubiales'in uygunsuz davranışlarına tepki geldi. Rubiales, İspanya'nın zaferini kutladığı sırada şeref tribününden bazı tartışmalı hareketlerde bulunmuş, daha sonra madalya töreninde İspanyol futbolcu Jennifer Hermoso'yu dudağından öpmüştü. FIFA Disiplin Kurulu tarafından geçici olarak görevden alınan Rubiales, tüm tepkilere rağmen istifasını sunmamıştı.

 

Ayrıca, De la Fuente, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri için aday kadroya Barcelona forması giyen, babası Faslı ve annesi Ekvator Ginesi'nden olan 16 yaşındaki İspanyol doğumlu Lamine Yamal'ı da dahil etti.

 

 

YORUMLAR