İlhan Palut, takımının üst sıralarda kalmasını istiyor

Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, sezonun geri kalanı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İlhan Palut, takımının üst sıralarda kalmasını istiyor
OLUŞTURULMA TARİHİ 05.12.2022 15:13
SON GÜNCELLEME 05.12.2022 15:13
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, Spor Toto Süper Lig'de her zaman üst sıralarda yer alan bir takım olmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Palut, 2022 FIFA Dünya Kupası nedeniyle Süper Lig'e verilen arada Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Bölgesi'nde gerçekleştirilen kampta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

"Dünya Kupası'nın da olmasıyla bu sene böyle bir periyot yakaladık. Çalışma ortamları Antalya'da her zaman üst düzey. Mevsim şartları da çalışmak için uygun. 14 Aralık'a kadar burada çalışacağız."

 

"Sıralama açısından kabul edilebilir bir konumdayız. Tabii ki arada bir kazanamama periyodu yaşadık. Kayserispor maçıyla bunu sona erdirdik. Kabul edilebilir olmakla beraber daha iyisini yapabilirdik. Puandan bağımsız futbol açısından konuştuğumuzda ise özellikle hücum anlamında geçen sezonun bir adım gerisinde kaldık. Bu arada yapacağımız çalışmalarla hem fiziksel güç hem de taktiksel olarak ayrıntılara eğileceğiz. Daha coşkulu, hücum zenginliği içeren oyunu da ligin ikinci bölümünde yakalamaya çalışacağız."

 

"Geçen sezon Trabzonspor'un forse ettiği ve bizim dönem dönem onları rahatsız etmeye çalıştığımız, son düzlükte Fenerbahçe'nin dahil olarak ikinciliği kazandığı bir yarış vardı. Çok çetin bir zirve mücadelesi olmadı. Ancak bu sezon öyle değil. Birçok takım hedefe kilitlenmiş durumda. Lig yarışının bu sezon daha çok takımla ve son haftalara kadar süreceğini düşünüyorum. Bir sıralama hedefi değil ama hep üst grubun içinde olmak istiyoruz. İnsanların ilgisini çekmek, fark yaratmak, potansiyelimizi sonuna kadar kullanmak istiyoruz."

YORUMLAR