"İlhan Palut ben ve Nuri'den rahatsız"

Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu,Türkiye'deki oyun felsefesinin değişmesi gerektiğini söylerken, "İlhan Palut ben ve Nuri'den rahatsız" dedi.

"İlhan Palut ben ve Nuri'den rahatsız"
OLUŞTURULMA TARİHİ 15.01.2023 12:41
SON GÜNCELLEME 15.01.2023 12:41
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, 1-0'lık Trabzonspor yenilgisini yorumlarken, "Karşımızda sonuçta son senenin şampiyonu. İyi bir takım. Organizasyonu aslında yüksek bir takım. Ama Trabzonspor'la bizim oyunumuz bu ligde çok beğenilmiyor. Topa sahip olmanın çok önemli olmadığına dair konuşmalar dinliyorum. Biz bildiğimizi, gördüğümüzü, inandığımız yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Trabzonspor'u tebrik eden Belözoğlu, şöyle konuştu,

"İkinci yarı çok iyi oynadık. Türkiye'deki oyun felsefesinin ve mentalitesinin değişmesi gerekiyor. Bizler de buna öncülük etmeye çalışıyoruz. Mutlaka hatalarımız vardır. Yeni yeni tecrübe ettiğimiz şeyler vardır. Ama oynadğıımız oyun bize toplam maçı hesapladığınızda 61. maçımızı oynadık. Ortalamamız ikinin üzerinde. Bize çok şey kazandırodı. Önemli olan bizi mutlu etmesi. İkinci yarı bence maçı kaybetsek de beni mutlu eden oyunun anları var. İnandığımız bir oyun var. Bundan bizi kimse döndürmeyecek. Oyunun gerçeği de hangi oyunu oynarsanız oynayın elinizdeki oyuncunun kalitesi ve kalibresi oyuna ciddi etki ediyor.

 

"Kaybettiğinde değil vazgeçtiğinde yenilirsin"

 

Ne Beşiktaş, ne Fenerbahçe ne Galatasaray ne de Trabzonspor'un elindeki oyuncu kalitesine sahip bir takımız. Onlarla yarışabilecek güçte olmamıza rağmen birinci sınıf oyuncu kalitesi daha yüksek takımlar bunlar. Trabzonspor karşısında ikinci yarıda gösterdiğimiz oyun beni tatmin etti mutlu etti. Biz yine bu ligin en kötü ilk üçünde olmak, Türkiye Kupası'nda sonuna kadar götürmek ve Konferans Ligi'nde de gidebildiğimiz kadar çeyrek, yarı finıal yapmak. Bunu başarabilecek süremiz ve gücümüz var."

İLHAN PALUT BEN VE NURİ'DEN (ŞAHİN) RAHATSIZ

 

beIN Sports muhabirinin, "Büyük takımlara göre eğlimizde daha iyi kadrolar yok dediniz. Nuri Şahin, İlhan Palut gibi isimleri futbol camiası daha fazla konuşmaya başladı..." sözleri üzerine Emre Belözoğlu,

"İlhan Palut ben ve Nur'den (Şahin) rahatsız. Bizim biraz daha erken çıktığımızı söylüyor. Bizden rahatsız. Sıkıntı yok. Biz İlhan Palut'un başarısından rahatsız değiliz. Biz onun başarılı olmasını istiyoruz. Birileri bir şekilde bu mesleği icra etmeye çalışıyor. Hak etmediğim hiç bir şey istemedim. Saha içinde de böyleydi. Ancak birinin yaşadığı başarıyı dışarıdan biri sahiplenmeyebilir. Ama birbirimizin başarılarıyla, yakaladığı en azından futbola katettiği değerlerle beraber paylaşarak, beraber mutlu olarak ilerletebiliriz. Günün sonunda da bence futbol kazanabilir. Birbirimize bu tarz yakıştırmalar yaparak, bunları konuşarak çok fazla ilerleyebileceğimiz düşünmüyorum. O bizi eskiye götürür. Yeni diyorsak ki eskiye de değer vermemiz gerekir. Söyleyebieceklerim bundan ibaret" ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR