İCARDİ GİTMEYECEK

Kırmızı: Galatasaray'ın oyuncusu, kişilerin değil

İCARDİ GİTMEYECEK
OLUŞTURULMA TARİHİ 06.06.2024 14:24
SON GÜNCELLEME 06.06.2024 14:24
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Galatasaray'da Sportif AŞ Yöneticisi Nihat Kırmızı, Radyospor'a açıklamalarda bulundu. Kırmızı, ''Çok zor bir sezon geçirdik. Şimdi amacımız play-off'u geçip Şampiyonlar Ligi'ne girmek. Biz Şampiyonlar Ligi'nde yarı final, çeyrek final oynamış bir kulübüz. Yine aynı hedefi kovalayacağız. Rakibimizin Jose Mourinho'yı getirmesi bizi daha da hırslandırdı. Çok daha iyi olmak için çalışacağız. Bu olumlu bir durum rekabet gücü artıyor, futbolumuzun seviyesini yükseltir'' dedi.

ERDEN TİMUR'UN TAKDİRİ

Erden Timur'un görevi bırakmasıyla ilgili olarak Kırmızı, ''Erden Timur çok başarılı oldu. Sevilen bir sima. Takdir hakkını kullandı. Kişisel olarak devam etmesini isterdim. Bizim en önemli eksiğimiz süreklilik. Erden Timur yöneticilikten ayrılmış olabilir, ama Galatasaraylılıktan asla ayrılmaz. Önümüzdeki dönemde de görev alacaktır. Futbol şubesinde ben de çalışmıştım Burak Elmas başkanlığında. Orada eleştirilmemek mümkün değil. Hemen kırılmamak gerekiyor. Erden Timur çok büyük katkı sağladı. Keşke devam etseydi'' şeklinde konuştu.

DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ

Erden Timur ayrıldığı için Icardi'nin da ayrılacağı yönündeki iddialara değinen Nihat Kırmızı, ''İhtimal dahilinde değil. Adı üstünde iddia. Bizim sözleşmeli futbolcumuz. Bunlar camianın kafasını karıştırmak için ortaya bilinçli iddialar. Biz şampiyon ve en güçlü takımız. Görüyorsunuz rakibimiz bizi yakalamak için Mourinho'yu getirdi, çok çaba sarf ediyorlar. Ama biz çok daha güçlü olacağız. Icardi, Galatasaray'da çok mutlu gitmesi söz konusu değil. Tüm oyuncular Galatasaray'ın oyuncusudur, kişilerin değil'' dedi. 

KEREM'İN KALMASINI İSTERİZ

Nihat Kırmızı, ''Okan Buruk ve Mertens ile yeni sözleşme konusunda anlaşıldı. Mertens'le 1 yıllık sözleşme yapıldı. Mertens bizim oyuncumuz. Zaniolo da Galatasaray'ın oyuncusu. Genç ve süper yetenek. Galatasaray'da da çok başarılı oldu. Okan Buruk, isterse bizde devam edecek. Teklifler elbette değerlendirilir. Ama bu konuda teknik direktörümüzün fikri çok önemli. Kerem Aktürkoğlu'nun kalmasını isterse Okan hoca elbette ki devam edecektir. Zaten bizim oyuncumuz'' ifadelerini kullandı. 

AMRABAT ÖNEMLİ OYUNCU

Sofyan Ambrabat'ın olası transferi için ise Kırmızı, ''Amrabat önemli bir isim. Galatasaray bu oyuncuların hepsi ile ilgilenebilir. Bu oyuncular da Galatasaray'da oynamayı çok ister. Bu planlama Okan hocanın inisiyatifindedir. Okan hoca isterse dünyanın en önemli oyuncusu da olsa alırız'' dedi.

YORUMLAR