Hat-trick yaptığı topu bağışladı

Kerem Aktürkoğlu hatıra futbol topunu depremzedeler için hediye etti

Hat-trick yaptığı topu bağışladı
OLUŞTURULMA TARİHİ 19.02.2023 17:39
SON GÜNCELLEME 19.02.2023 17:39
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Galatasaraylı futbolcu Kerem Aktürkoğlu, Medipol Başakşehir maçında hat-trick yaptığı topu depremzedeler için sarı-kırmızılı kulübün müzayedesine hediye etti.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Kaptanlarımızdan Kerem Aktürkoğlu, Medipol Başakşehir maçında hat-trick yaptığı topu açık artırma ile satılması amacıyla müzayedemize hediye etti." denildi.
 

Sarı-kırmızılı futbolcu, Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında deplasmanda Galatasaray'ın 7-0 kazandığı mücadelede 3 gol kaydetmişti.

 

Söz konusu topun açık artırmayla satılması için Galatasaray'ın müzayedesine hediye eden Kerem Aktürkoğlu, bu bağışla ilgili kulüp televizyonuna konuştu.
 

Bütün ülkeyi, herkesi derinden sarsan bir deprem felaketi yaşandığını belirten 24 yaşındaki futbolcu, "Bu yaraları hep birlikte saracağız. Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, hayatta kalanların ailelerine de sabır diliyorum. Elimizden gelen ne varsa seferber edeceğiz." diye konuştu.

 

Bağışladığı topun, Medipol Başakşehir maçında 3 gol attığı için çok anlamlı olduğunu kaydeden sarı-kırmızılı oyuncu, "Bu topu hatıra olarak yanımda saklamıştım, imzalamıştım. Kulübümüzün düzenlediği bir müzayede var. Gelirleri depremzede kardeşlerimize bağışlanacak. Ben de bu topu kendi kulübüme bağışlıyorum. Elde edilen gelirler, umarım bir nebze de olsa onları mutlu eder, yaralarını sarmak için vesile olabiliriz diyorum." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR