Georgios Bartzokas: "Fenerbahçe, ruhumuzu emdi."

Georgios Bartzokas: "Fenerbahçe, ruhumuzu emdi."
OLUŞTURULMA TARİHİ 11.05.2023 15:50
SON GÜNCELLEME 11.05.2023 15:50
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

EuroLeague'de Fenerbahçe Beko'yu eleyen Olympiacos'un başantrenörü Bartzokas, seri hakkında konuştu. Maçın ardından Sport24'e özel olarak konuşan Bartzokas, Fenerbahçe'nin kalitesine de vurgu yaptı.

 

Georgios Bartzokas: "Basketbol oynuyoruz ve iş arkadaşlarım bu takımı kurmuşlar, nasıl şüphe edebilirim? Takım normal sezonda zirveye oturdu, en iyi averaja sahipti, muhteşem bir sezon geçirdi. Bundan nasıl şüphe duyabilirim ki? Bu basketbolun kazanacağına eminim. Bence bu basketbol kazanan bir basketbol çünkü profesyonel sporlarda şov yapıp ‘ne kadar iyi oynuyoruz, galibiyetin önemi yok’ diyemezsiniz. Bu basketbolun galibiyetleri getirdiği açık. Rakip de belli bir basketbol oynuyoruz. Bizim rakibimiz çok iyiydi. Planları olduğu açıktı. Eğer bu maçı ve nispeten daha kolay kazandığımız ilk maçı çıkarırsak diğer bütün maçlar belli pozisyonlarda belli oldu. Fenerbahçe‘nin kalitesini düşününce aksini bekleyen var mıydı ki? Bu tarz söylemleri çıkaranlar basketbolu benden daha az biliyor.”

 

"Fenerbahçe serisi ruhumuzu emdi."

 

Georgios Bartzokas: “Tabii ki ruhumuzu emdi. Nasıl tersi olabilirdi ki? Türkiye’deki iki maçtan sonra bir maraton koşmuş gibi hissettim, rakibimiz de aynısını yaşadı. Maçlar çok fazla fiziksel temasla yoğun geçti. Özellikle Türkiye’deki son maçta çok fazla darbe aldık. Bu sınırı aştı mı, aşmadı mı bilmiyorum. Şüphelerim de var. Ne olursa olsun birçok yetenekli ve önemli oyuncu iki maç üst üste iyi oynamakta çok zorlandı. Diğer bazı oyuncular öne çıktı. Seriye dönüp bakacak olursak sanırım Dorsey, Türkiye’deki iki maçta iyi oynamıştı. Her seferinde farklı kahramanlar çıkarmak zorunda kaldık.”

 

“Falcı değilim.”

 

Georgios Bartzokas: “Bilmiyorum. Falcı yeteneklerine sahip olmam gerekiyor. Gerçekten de Final Four’un 10 gün sonra olması bizim için iyi mi kötü mü bilmiyorum. Yarış temposunda kalmak güzel fakat öte yandan biraz yorulduk. Yarın dinlenmeye ihtiyacımız olacak. Sonra cumartesi günü playoff ilk maçında PAOK ile oynayacağız. Sonra da Kaunas’a gideceğiz. Oyuncular şimdiden 70 maça yakın oynadı ve önümüzde Final Four ile Yunanistan Ligi playoffları var. Çok fazla maç oynuyoruz. Bu takımın rutini daha fazla maç oynayıp daha az antrenman yapmak.”

YORUMLAR