Dursun Özbek'ten TFF'ye hakem konusunda tepki!

Galatasaray'ın Alanyaspor ile 2-2 berabere kaldıkları maçın hakemi Ali Palabıyık'ın sergilediği yönetim nedeniyle TFF'ye tepki gösterdi

Dursun Özbek'ten TFF'ye hakem konusunda tepki!
OLUŞTURULMA TARİHİ 24.10.2022 10:11
SON GÜNCELLEME 24.10.2022 10:11
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Başkan Özbek, Nef Stadı'nda yapılan maçtan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Merkez Hakem Kurulu (MHK) üyelerine adalet çağrısı yaptı.

 

"Herkes seyretti. Beklemediğimiz bir şey değildi. Böyle bir operasyonu, hakem tavrını bekliyorduk. İki haftadan beri Türk futbolundaki adaletin tecelli etmesi için her türlü kapıyı çaldık. Bizim çıkışımız ve söylemlerimiz sadece Galatasaray için değil. Türk futbolunda adaletin eksikliği her kulüp tarafından hissediliyor. Adaletin eksikliği giderek Türk futboluna zarar veriyor."

 

"Bir hakem sahneye çıkıyor, Ali Palabıyık... Geçmişte Galatasaray ile ilgili nasıl bir hakem olduğu konusunda detaya girmeye gerek yok. Açıp baktığında herkes görür. Değerli federasyon, Merkez Hakem Kurulu, hakemler, Galatasaray'ın önünü böyle 2 kırmızı kartla kesemezsiniz. Ali Palabıyık görevini tam yapmadı. 3-5 tane daha kırmızı kart gösterip Galatasaray'ı hükmen mağlup etmesi gerekirdi."

 

"Bu oyun sona erene kadar susmayacağız. Salı günü bizi federasyona çağırıyorlar, VAR'ı anlatmak için. VAR'ın nesini anlatacaksınız? VAR bugün sahnede var mıydı, görevini yaptı mı? Bizi niye oyalamaya çalışıyorsunuz? Salı günkü toplantınıza gelmiyorum, çünkü sizin VAR yönetim tarzınıza, sizin VAR'ınıza inanmıyorum. Daha önceki başkanlığım döneminde ben de VAR'ın, Türk futboluna büyük faydalar getireceğini düşünerek bu işin yapılması için destek verdim. Heyhat. Geldiğimiz noktada VAR, ancak Galatasaray'ın golünü iptal etmek için var."

YORUMLAR