Dortmund ve PSG arasında transfer krizi

Suudi kulüplerin büyük transfer harcamaları, UEFA ve Borussia Dortmund yöneticileri arasında finansal fair play endişesine yol açtı.

Dortmund ve PSG arasında transfer krizi
OLUŞTURULMA TARİHİ 09.09.2023 13:37
SON GÜNCELLEME 09.09.2023 13:37
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Dünya futbolunda yaz transfer dönemi, Suudi kulüplerinin yaptığı büyük harcamalarla dikkat çekerken, Borussia Dortmund'dan bir yönetici, Suudi Profesyonel Ligi'nin finansal fair play kurallarını ihlal edip etmediğini sorguladı.

 

The Athletic'in haberine göre, Dortmund'un mali işler müdürü Thomas Tress, Avrupa Kulüpler Birliği toplantısında Suudi kulüplerinin büyük harcamalarının bazı kulüplere finansal fair play kurallarından kaçış yolu sağladığını öne sürdü ve delegeleri şaşırttı.

 

Tress daha sonra, PSG'den Al-Hilal'e yapılan 100 milyon Euro'luk Neymar transferini somut bir örnek olarak gösterdi ve bu açıklamalar diplomatik bir tartışmaya yol açtı. PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi, Tress'in açıklamalarını duyduğunda sinirlendi ve Tress'e meydan okudu.

 

Bu olayların ardından Dortmund CEO'su Hans-Joachim Watzke'nin, toplantıdan sonra Al-Khelaifi'yi arayarak özür dilediği belirtildi. PSG bu yaz, yüksek maliyetli oyuncular Neymar ve Messi'den ayrıldı ve transfer piyasasında daha çok Fransız oyunculara odaklandı, ancak Suudi kulüpleri Neymar'ın yanı sıra Karim Benzema ve Sadio Mane gibi büyük yıldızları kadrolarına kattı.

YORUMLAR