Brezilyalı futbolcu, eski sevgilisine saldırdı iddasıyla milli takımdan kovuldu

Eski kız arkadaşına fiziksel saldırıda bulunduğu iddiasıyla milli takım kadrosundan çıkarıldı

Brezilyalı futbolcu, eski sevgilisine saldırdı iddasıyla milli takımdan kovuldu
OLUŞTURULMA TARİHİ 05.09.2023 11:05
SON GÜNCELLEME 05.09.2023 11:05
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Brezilya Futbol Federasyonu, Manchester United'lı futbolcu Antony'nin eski kız arkadaşına fiziksel saldırıda bulunduğu iddiasıyla büyük bir karar aldı ve oyuncuyu milli takım kadrosundan çıkardığını açıkladı. Federasyonun yaptığı resmi açıklamada, kamuoyunda geniş yankı uyandıran bu iddianın ciddiyeti ve hassasiyeti nedeniyle konunun derinlemesine araştırılmasının gerektiği ve bu sebeple söz konusu kararın alındığı belirtildi.

 

Antony ise bu iddiaları reddederek, sosyal medya hesabı üzerinden "Hakkımda çıkan tüm suçlamaların, gerçeği yansıtmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Ortaya çıkan kanıtlar suçsuz olduğumu açıkça gösterecektir." açıklamasını yaptı.

 

Brezilya medyasında yer alan haberlere göre, 23 yaşındaki Antony'nin eski kız arkadaşı Gabriela Cavallin'e yönelik iddia edilen fiziksel saldırı, 15 Ocak tarihinde Manchester şehrindeki bir otel odasında gerçekleşti. Bu olayla ilgili olarak hem Manchester hem de Sao Paulo emniyet birimleri halihazırda bir soruşturma yürütüyorlar.

 

Antony, daha önce Brezilya Milli Takımı'nda 15 maçta görev yapmış ve 2 gol atmıştı. Ayrıca geçtiğimiz sezon Manchester United forması altında tüm kulvarlarda 47 maçta 10 gol atıp, 5 asist yaparak dikkat çeken bir performans sergilemişti. Ancak bu son gelişmeler, hem kariyerini hem de milli takım kariyerini ciddi bir şekilde etkileyebilir.

YORUMLAR