"Biz yapsaydık dünyanın her yerinde bizi öldürürlerdi"

Pep Guardiola, Chelsea'nin yaptığı transfer harcamalarını kendisi yapsaydı eleştirmenlerin onu yaşatmayacağını söyledi.

"Biz yapsaydık dünyanın her yerinde bizi öldürürlerdi"
OLUŞTURULMA TARİHİ 19.08.2023 15:36
SON GÜNCELLEME 19.08.2023 15:36
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Todd Boehly, Chelsea'yi 2022 yılının Mayıs ayında Rus milyarde Roman Abromovich'ten devraldığından bu yana transfere 1 milyar sterlini geçen bir miktar harcadı.

 

Manchester City'e tarihinin ilk Şampiyonlar Ligi Kupası'nı getiren efsane teknik adam Guardiola ise bu olayı kendilerine atılan “Çok para harcıyorlar” eleştirileri üzerinden değerlendirdi. 

 

Guardiola, Chelsea'nin transfer politikasını kesinlikle eleştirmediğini sadece insanların fikirlerini değiştirmesi gerektiğini şu cümlelerle açıkladı.

 

"Chelsea'nin son iki transfer döneminde yaptığı harcamayı yapsaydık burada oturuyor olmazdım, eleştirmenler beni öldürürdü. Tahmin edemeyeceğiniz kadar baskı altında olurduk. Transferler için adil miktarlar ödemeliyiz. Maguire'ı istedik ama onu almadık çünkü o kadar fazla ödemek istemedik, Cucurella ve Alexis Sanchez'i istedik ama para dökmek istemedik. Hiç oyuncu bulamazsak akademimiz var. Oyuncu konusunda çaresiz değiliz. Chelsea'yi kesinlikle eleştirmiyorum. Ama biz yapsaydık dünyanın her yerinde bizi öldürürlerdi. İnsanların bakış açılarını değiştirmeleri gerekiyor. Herkes çok harcama yapıyor. Sadece City değil!" 

 

Kadrosunu geçen sene gol makinası Erling Haaland, İngiliz ön libero Kalvin Phillips ve stoper Manuel Akanji ile güçlendiren Guardiola, bu sezon öncesinde de Gvardiol ve Kovacic'i transfer etti ve bu transflere toplamda 300 milyon euroya yakın bir bedel ödedi.

 

YORUMLAR