4 TRANSFER YAPACAĞIZ

Okan Buruk: Rafa Silva gündemimizde değil, Amrabat ile görüşmedim

4 TRANSFER YAPACAĞIZ
OLUŞTURULMA TARİHİ 10.06.2024 14:33
SON GÜNCELLEME 10.06.2024 14:33
😃
0
😂
0
😍
0
😮
0
😠
0
😢
0

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, açıklamalarda bulundu. Son 2 sezonun şampiyonu olan çalıştırıcı transferden, takım içi dengelere kadar birçok konuda konuştu. İşte o sözleri…

Rafa Silva serbest olduğu için çok fazla talibi var ve astronomik rakamlar isteniyor. Şu anda kesinlikle bizim gündemimizde değil.

Amrabat ile görüşmedim. Geçen sene görüşmüştüm, son anda Manchester United'a gitti. Önemli bir oyuncu, Avrupa'da fiyatlar uçtu. Kimi sorsanız 20-25-35... Oyuncu fiyatları 2-3 katına çıktı şu anda.

Lig daha yeni bitti. Serbest oyuncuları kadronuza katmak daha kolay oluyor. 5 büyük ligin dışına oyuncu getirmek çok zor bir şey. Çok istiyorsunuz oyuncuyu ama oyuncu Türkiye'ye gelmek istemiyor. Bir de Suudi Arabistan var tabii... Oyunculara gelen astronomik rakamlar bizim için transferleri zorlaştırdı. Birçok oyuncuyla görüşüyoruz, en önemlisi oyuncuları kampa yetiştirmek. En iyi oyuncuları almak istiyoruz. Kimse merak etmesin.En büyük önceliğimiz sağ bek, şu anda sağ bekimiz yok. Orta saha ve forvet de düşünüyoruz ama öncelik sağ bek.

OYUNCU SATMAYACAĞIZ

Bizim oyuncu satma niyetimiz yok. Oyuncu alma niyetimiz var. Davinson ile Nelsson neden bu kadar konuşuluyor anlamıyorum. Bizim oyuncu alma niyetimiz var. Tabii ki Boey gibi 30-35 milyonluk bir teklif gelirse bunu değerlendiririz. Davinson, Abdülkerim ve Nelsson bizim için çok değerli. Davinson'u almasak sadece Nelsson ve Abdülkerim ile ligi bitiremezdik. 3 oyuncu da bizimle devam edecek

Kerem Aktürkoğlu'nun iki şampiyonlukta da önemli katkısı var. Transferle ilgili Kerem'in ne istediği, Galatasaray'ın ne istediği önemli olacak. Benim hoca olarak isteğim tabii ki takımda kalması. Galatasaray olarak gelecek tekliflere bakacağız.

Her takviye tutmuyor tabii. Biz bu sene Şampiyonlar Ligi oynayacağımız için kadroyu çok geniş tutmak istedik. Mesela Barış Alper bu sene her maçta oynadı. Zaha, Ziyech zaman zaman oynamadı, Kerem Aktürkoğlu genelde oynadı. Köhn ve Sanchez forma giydi. İlk başta 4 tane oyuncu düşünüyoruz. Direkt olarak katkı alacağımız isimler alacağız. Mauro Icardi gibi çok önemli bir oyuncumuz var. Hem onunla hem de onsuz oynayabilecek bir oyuncu da arıyoruz. Geçen seneki Bakambu örneği gibi.

YORUMLAR